PTSILO International'ın bir yan kuruluşu olan Prime Solution International, 2009 yılında, dünya çapında çelik silo tesislerini uygulamak ve inşa etmek amacıyla silo üretiminde teknoloji üreticisi ve sahibi olan bir Amerikan-Türk Şirketinden teknik bilgi satın alarak faaliyetlerine başlamıştır.

Prime Solution Silo, tahıl depolama, silo inşaatı, su depolama sistemleri, su ürünleri tankları ve limanlardaki malların yükleme ve boşaltma ekipmanlarına yönelik en son yaklaşımları sunma amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Şirketin İspanya'daki bir Ar-Ge birimi ile İstanbul yakınlarındaki Avrupa serbest bölgesinde üretim tesisi bulunmaktadır.

Prime Solution, ürünlerini uluslararası standartlara ve rekabetçi fiyat, kalite ve satış sonrası hizmet modellerine dayalı olarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunmaktadır.

Prime Solution, çeşitli tiplerde silolar, kurutma makineleri, eleme ve temizleme cihazlarının üretimi için tasarım ve üretim yetenekleri ile dünyanın farklı bölgelerinde iyi tanınmıştır, Şirket ayrıca kaşık asansörler gibi konveyör sistemleri de üretmektedir. zincir ve diğer konveyörler. Ekipman gamı, hububat işleme ekipmanı, silolar için havalandırma sistemleri ve her türlü tesis için elleçleme ekipmanları ve ayrıca limanlar için özel olarak tasarlanmış ekipmanlar içerir.